Home Tutor Series Basic Mathematics Year Level 3 Book 1
Home Tutor Series Basic Mathematics Year 3 Workbook Book 1
Australian curriculum aligned mathematics workbook for Year 3 students. Provides clear explanations and graduated activities to build core numeracy skills. Ideal for classroom use homework and home learning.
Ideal for Year 3 Primary Students, Teachers, Parents and Tutors.
Specifications
- ISBN: 9780648376309
- Published: August 2022
- Format: Paperback
- Dimensions: 21 x 28 x 0.5cm
#year 3 maths workbook #australian curriculum maths #primary numeracy #home learning maths #maths practice workbook
(9780648376309)
| SKU | 9780648376309 |
| Model # | 9780648376309 |
| Barcode # | 9780648376309 |
| Brand | Home Tutor Series |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Assembled Length | 0.280m |
| Assembled Height | 0.005m |
| Assembled Width | 0.210m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997