Florence Broadhurst Bobby Broadhurst Singapore Scented Soy Candle 400g, Cognescenti 331588
Bobby Broadhurst Singapore Scented Candle
This intensely fragranced soy candle will infuse the air with a heavenly aroma.
This fragrance composition embodies tropical lushness and warmth, evoking the unique floral and sensory environment of Singapore.
Features
- Hand crafted in Sydney
- 100% soy wax
- 100% cotton wick
- Designed to burn for up to 80 hours.
Fragrance Notes
- Top: Freesia, Ylang Ylang
- Heart: Gardenia, Tuberose
- Base: Vetiver, Tonka
#aromatherapy #meditation #affordable luxury #home decor #gift
(9311679331588)
| SKU | 9311679331588 |
| Model # | 331588 |
| Barcode # | 9311679331588 |
| Brand | Florence Broadhurst |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997