Florence Broadhurst Bobby Broadhurst Singapore Reed Diffuser 200mL, Cognescenti 331595
Bobby Broadhurst Singapore Reed Diffuser
This intensely fragranced reed diffuser will infuse the air with a heavenly aroma.
This fragrance composition embodies tropical lushness and warmth, evoking the unique floral and sensory environment of Singapore.
Directions
- Insert the included reed sticks into the fragrance oil, capillary action releases a gentle, continuous scent into the room
- Adjust scent strength by using fewer or more reeds
Fragrance Notes
- Top: Freesia, Ylang Ylang
- Heart: Gardenia, Tuberose
- Base: Vetiver, Tonka
#aromatherapy #meditation #affordable luxury #home decor #gift
(9311679331595)
| SKU | 9311679331595 |
| Model # | 331595 |
| Barcode # | 9311679331595 |
| Brand | Florence Broadhurst |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997