Enesco Figure Edge Sculpture 22cm LION CUB, JAS-EE6015236
EDGE SCULPTURE LION CUB FIGURE
This playful and wide-eyed Lion Cub figure is a contemporary take on this much adored animal. This alluring figure has been painted a vibrant orange with patches of white underneath. Its piercing dark orange eyes draw attention to this beautifully-crafted piece.
Features
- An amazing home decor or garden statement piece
- Hand-painted orange and white
- Each sculpture features an embossed EDGE logo on the underside
Specifications
- Material: Stone Resin
- Dimensions (L x W x H): 23 x 14.5 x 22cm
- Weight: 1.8kg
#Collect #Display #Gift #Home D
(0028399388240)
| SKU | 0028399388240 |
| Model # | EE6015236 |
| Barcode # | 0028399388240 |
| Brand | Enesco |
| Shipping Weight | 1.8000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.230m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Assembled Length | 0.230m |
| Assembled Height | 0.220m |
| Assembled Width | 0.145m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997