Comsol Wall Charger 35W Dual Port USB-C White WCC235WH
Comsol Wall Charger 35W Dual Port USB-C
Use this sleek Dual 35W USB-C port power adapter to charge a phone, tablet, MacBook Air or small laptop.
Features
- Latest GaN technology means smaller, lighter, safer and more energy efficient charging
- Dynamic Power Allocation allows you to charge two devices at once with maximum efficiency
- Fast charge an iPhone 14/13/12/11/X/8 from 0 to 50% in 30 minutes
- Ideal for a MacBook Air, iPad Pro, tablet and other small laptops
- USB-C Output 1 or 2: 35W Max 5V/3A 9V/3A 12V/2.92 15V/2.33A or 20/1.75A
- USB-C Output 1 + 2: 35W dynamicaly allocated
- Total Power Output: 35W
Compatible With
- Apple, Samsung, Oppo, Google, Motorola, Xiaomi, Vivo, Realme, Sony, Nokia, LG and more
2 Years Manufacturer Warranty
#Comsol #travel #gift #accessories #mobile #cable #adaptor
(9332902025999)
| SKU | 9332902025999 |
| Model # | WCC235WH |
| Barcode # | 9332902025999 |
| Brand | Comsol |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.030m |
| Shipping Height | 0.230m |
| Shipping Length | 0.170m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997