Comsol 20W USB-C Wall Charger 20W
Conveniently keep your devices powered up. Using the Comsol 20W USB-C Wall Charger, you can keep your USB-C compatible devices charged in a quick manner due to its 20W output.
Features
- Compatible with USB-C devices
- 20W charging output
- Conveniently plugs into your wall's power source
- 2 Years Manufacturer's Warranty
Specifications
- Power Supply Input: AC 100-240V 50/60Hz 0.5A
- USB-C Output: 5V/3A 9V/2.22A 12V/1.67A
- Total Output: 20W
#Comsol #travel #gift #accessories #mobile
(9332902026071)
| SKU | 9332902026071 |
| Model # | WCC201WH |
| Barcode # | 9332902026071 |
| Brand | Comsol |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.170m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Assembled Length | 0.070m |
| Assembled Height | 0.099m |
| Assembled Width | 0.040m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997