Comsol Adaptor USB-A Male to USB-C Female
Connect a USB-C charging or syncing cable to a USB-A charger or USB-A computer.
Features
- Ideal for connecting new devices supplied with a USB-C cable to a computer or charger with a USB-A port
- Supports charging and data transfer
- Supports data transfer speeds up to 5Gbps
2 Years Manufacturer Warranty
#Comsol #travel #gift #accessories #mobile #cable #adaptor
(9332902025142)
| SKU | 9332902025142 |
| Model # | AMCF01 |
| Barcode # | 9332902025142 |
| Brand | Comsol |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.030m |
| Shipping Height | 0.230m |
| Shipping Length | 0.170m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997