USB-C to 3 x HDMI Adapter
Never lose sight of the correct window or app and be in full control with this triple display adapter. Mirror or extend your Windows computer equipped with a USB-C port, to three 4K Ultra HD displays.
In a 3 monitor setup this adapter supports 1 x 4K UHD @60Hz and 2 x 4K UHD @30Hz simultaneously. In a 2 monitor setup this adapter supports dual 4K UHD @60Hz so you can enjoy movies, videos, and photos on the big screen, this plug and play adapter requires no additional drivers to be installed.
#Travel #Gift #Accessories
(9332902022776)
| SKU | 9332902022776 |
| Model # | KCHD3AD |
| Barcode # | 9332902022776 |
| Brand | Klik |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.170m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Assembled Length | 0.090m |
| Assembled Height | 0.179m |
| Assembled Width | 0.020m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997