Chinese Red Pocket Envelopes Plain with Seals (Pack of 10) Dragon & Phoenix
Chinese Red Pocket Envelopes
Traditional Lucky Envelopes - Hong Bao
Celebrate blessings, prosperity, and joyful new beginnings with these beautiful Chinese Red Pockets. A symbol of good fortune and positive wishes, these red envelopes are an essential part of Lunar New Year celebrations, weddings, birthdays, and special family traditions.
Features
- Foil printing on premium paper with rich colours
- Blank, perfect for all Celebrations
- Includes seals with "Blessings", "Celebrations", "Congratulations".
Specifications
- Dimensions (W x H): 9 x 18cm
- Comes in a pack of 10
- Material: Paper
#Chinese New Year #Red Pocket #Money Wallet #Red Envelope #Lunar New Year #Hong Bao #Lucky Money
(4713027416827)
| SKU | 4713027416827 |
| Model # | SR2504-02 |
| Barcode # | 4713027416827 |
| Brand | Generic |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.005m |
| Shipping Length | 0.190m |
| Shipping Cubic | 0.000095000m3 |
| Assembled Length | 0.180m |
| Assembled Height | 0.005m |
| Assembled Width | 0.090m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997