Chinese Lunar New Year Red Pocket Envelopes (Pack of 6) #006
Chinese Lunar New Year Red Pocket Envelopes
Modern Style Hong Bao
Celebrate blessings, prosperity, and joyful new beginnings the modern way with these funky Chinese Red Pockets. A symbol of good fortune and positive wishes, these colourful envelopes are perfect for Lunar New Year celebrations.
Features
- Foil printing on premium paper with rich colours
- Perfect for Lunar New Year and Festive Celebrations
- Durable folding flap, secure closure, and generous cash capacity.
Specifications
- Dimensions (W x H): 8.8 x 16.6cm
- Comes in a pack of 6 assorted designs.
#Chinese New Year #Red Pocket #Money Wallet #Red Envelope #Lunar New Year #Hong Bao #Lucky Money
(2990010315479)
| SKU | 2990010315479 |
| Model # | 2990010315479 |
| Barcode # | 2990010315479 |
| Brand | Generic |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.005m |
| Shipping Length | 0.180m |
| Shipping Cubic | 0.000090000m3 |
| Assembled Length | 0.170m |
| Assembled Height | 0.005m |
| Assembled Width | 0.090m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997