ATAR Notes QCE Physics 3&4 Complete Course Notes (2026-2028)
$34.99
RRP $35.00
SAVE 0%
Only 2 left
ATAR Notes QCE Physics 3&4 Complete Course Notes (2026-2028)
From the basics of motion to the complexities of special relativity, this book covers everything you need to know to succeed in QCE Physics Units 3&4. Every chapter contains step-by-step breakdowns of important formulas and definitions, as well as advice from a high-achieving student to help you prepare for every assessment.
#ATARNotes #QCEPhysics #PhysicsNotes #ExamPrep #KaraOnline
(9781923348295)
| SKU | 9781923348295 |
| Model # | 9781923348295 |
| Barcode # | 9781923348295 |
| Brand | InStudent Publishing Pty Ltd |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Assembled Length | 0.297m |
| Assembled Height | 0.005m |
| Assembled Width | 0.210m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997