ATAR Notes QCE Maths Methods 1&2 (2025-2027)
These Notes give you a complete breakdown of everything you need to know for the Units 1&2 course, with easy to understand explanations and detailed examples and diagrams to help you excel in your assessments and exams. Written by a past student, this book provides tips and tricks for memorising complicated syllabus content, in-depth analyses of concepts, and copious worked examples so you can feel confident in your practical maths skills.
#ATARNotes #MathsMethods #QCEMaths #StudyMaths #KaraOnline
(9781923199941)
| SKU | 9781923199941 |
| Model # | 9781923199941 |
| Barcode # | 9781923199941 |
| Brand | InStudent Publishing Pty Ltd |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Assembled Length | 0.297m |
| Assembled Height | 0.005m |
| Assembled Width | 0.210m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997