ATAR Notes QCE Physics 1&2 Notes (2025-2027)
Bringing together complex content with easy to understand diagrams and explanations, these Physics 1&2 Notes are the perfect guide to help you thrive in your studies. Covering topics ranging from thermal and nuclear physics to motion, sound, and waves, everything you need to know for the Units 1&2 syllabus is within these pages. With extra advice, simple diagrams, and assessment and exam guidance, these Notes will be sure to see you succeed in your study goals.
#ATARNotes #QCEPhysics #PhysicsNotes #STEM #KaraOnline
(9781923199958)
| SKU | 9781923199958 |
| Model # | 9781923199958 |
| Barcode # | 9781923199958 |
| Brand | InStudent Publishing Pty Ltd |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Assembled Length | 0.297m |
| Assembled Height | 0.005m |
| Assembled Width | 0.210m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.