ATAR Notes QCE Maths Methods 3&4 (2026-2028)
These Methods Notes contain everything you need to know for your internal assessments and exams, written from the perspective of high-achieving students. With worked examples to demonstrate key concepts and clear explanations of every section of the syllabus, this book focuses on clarifying your understanding of all the examinable material so you can focus on maximising your marks.
#ATARNotes #MathsMethods #QCEMaths #ExamPrep #KaraOnline
(9781923348288)
| SKU | 9781923348288 |
| Model # | 9781923348288 |
| Barcode # | 9781923348288 |
| Brand | InStudent Publishing Pty Ltd |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Assembled Length | 0.297m |
| Assembled Height | 0.005m |
| Assembled Width | 0.210m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.