ATAR Notes QCE Chemistry 3&4 Notes (2026-2028)
From the basics of equilibria and oxidation to the complexities of organic chemistry and chemical synthesis, this book covers everything you need to know to succeed in QCE Chemistry Units 3&4. Every chapter contains step-by-step breakdowns of important processes and reactions, as well as advice from two high-achieving students to help you prepare for every assessment task.
#ATARNotes #QCEChemistry #ChemistryNotes #ExamPrep #KaraOnline
(9781923348226)
| SKU | 9781923348226 |
| Model # | 9781923348226 |
| Barcode # | 9781923348226 |
| Brand | InStudent Publishing Pty Ltd |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Assembled Length | 0.297m |
| Assembled Height | 0.005m |
| Assembled Width | 0.210m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997