ATAR Notes QCE Chemistry 1&2 (2025-2027)
These Chemistry Notes contain everything you need to succeed in your Units 1&2 course, with detailed explanations and concepts broken down into understandable terms by a past student who can give you the insider knowledge on how to achieve your best. Inside this book you will find formulas and equations explained with detailed examples, easy to understand diagrams, and helpful tips and tricks to make studying your Year 11 course simple, while setting you up for the Units 3&4 course.
#ATARNotes #QCEChemistry #ChemistryNotes #StudySmart #KaraOnline
(9781923199927)
| SKU | 9781923199927 |
| Model # | 9781923199927 |
| Barcode # | 9781923199927 |
| Brand | InStudent Publishing Pty Ltd |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Assembled Length | 0.297m |
| Assembled Height | 0.005m |
| Assembled Width | 0.210m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.