ATAR Notes HSC Year 11 Mathematics Extension 1 (2024-2026)
ATAR Notes HSC Year 11 Mathematics Extension 1 (2024-2026)
This set of Notes includes everything you need to know for the Year 11 Mathematics Extension 1 course, including copious worked examples, step-by-step explanations, diagrams, and tips from a high-achieving past student. As Maths Extension 1 content is entirely assessable in the HSC exams, these Notes are the perfect tool to help you get a grasp on the foundational knowledge so you can succeed in Year 11 and beyond.
#ATARNotes #HSCMaths #MathsExtension1 #Year11Maths #AdvancedMaths #KaraOnline
(9781923348400)
| SKU | 9781923348400 |
| Model # | 9781923348400 |
| Barcode # | 9781923348400 |
| Brand | InStudent Publishing Pty Ltd |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Assembled Length | 0.297m |
| Assembled Height | 0.005m |
| Assembled Width | 0.210m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997