ATAR Notes HSC Year 11 Chemistry Topic Tests (2024-2026)
ATAR Notes HSC Year 11 Chemistry Topic Tests (2024-2026)
These HSC Year 11 Chemistry Topic Tests contain originally written exam-style questions covering the entire Year 11 syllabus. Most importantly, each question comes with a detailed solution at the back of the book, showing you exactly what you need to write to attain full marks, as well as advice from past high-achieving students to help you refine both your knowledge and your test-taking skills.
#ATARNotes #HSCChemistry #ChemistryTests #ExamPrep #KaraOnline
(9781923199354)
| SKU | 9781923199354 |
| Model # | 9781923199354 |
| Barcode # | 9781923199354 |
| Brand | InStudent Publishing Pty Ltd |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Assembled Length | 0.297m |
| Assembled Height | 0.007m |
| Assembled Width | 0.210m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997