Amalfi Herman Marble Chess Board 30cm, F5106055
Amalfi Herman Marble Chess Board
This Amalfi Herman Marble Chess Board is made from marble with a brass frame, displaying a black and white chess board with 32 black and white minimalist chess pieces. Place it on a bookshelf, console or coffee table to liven up your space with a stylish aesthetic.
Features
- Made from natural marble
- Elegant, timeless design
- Functional chess board and decor piece
- Ideal for coffee tables or studies
- A premium gift idea for game lovers
Specifications
- Size: 30.5x30.5x5cm
- Includes: 32 x Chess Pieces, 1 x Chess Board
- Materials: Marble, Brass
- Made in China
#Amalfi #marble chess board #chess set #luxury board game #decorative games #home decor #classic games #gift ideas
(9345869299631)
| SKU | 9345869299631 |
| Model # | F5106055 |
| Barcode # | 9345869299631 |
| Brand | Amalfi |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Assembled Length | 0.310m |
| Assembled Height | 0.060m |
| Assembled Width | 0.310m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997