Academy Alfred Square Wall Clock 50cm Brown, ACCL02
Academy Alfred Square Wall Clock
The Academy Alfred Square Wall Clock is both a stylish and practical statement piece on any wall. Made from metal, wood and glass in a smooth brown finish and unique square design, it's perfect to add a heritage charm to your interiors. Place it on an empty wall in the dining room, lounge room, kitchen or in a hallway for a beautiful traditional display.
Features
- Square modern design
- Easy-to-read face
- Versatile home decor
- Ideal for living or office spaces
Specifications
- Size: 50x50x5cm
- Materials: Metal, MDF, Glass
- Power: Battery operated (2 x AA required and included)
- Made in China
#Academy clock #wall clock #modern clock #square wall clock
(9345869294681)
| SKU | 9345869294681 |
| Model # | ACCL02 |
| Barcode # | 9345869294681 |
| Brand | Academy |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Assembled Length | 0.500m |
| Assembled Height | 0.050m |
| Assembled Width | 0.500m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997