2027 Diary Upward Nurse's A7 Week to View Wiro Black, UPCY5435
Upward 2027 Nurse's Diary
The Nurses' diary has been designed to assist nurses on their rounds. Small enough to fit into a pocket, the diary contains information such as a list of nurses' registration boards, usual adult medicine values, and roster duties. Also included is ample room for contact details of associates, as well as pockets for cards and ID.
Features
- Ribbon marker
- Lay-flat opening
- Translucent pocket
- Australian and New Zealand holidays
- International Holidays
- CPR Chart
- Perpetual World Time
- Nurses valuable info
- Quotation on every spread
Specifications
- Date: 12 Months (January to December 2027)
- Size: A7 (7.4 x 10.5cm)
- Format: Week to View
- Page Count: 192 pages
- Paper Weight: 80gsm
- Cover Material: PVC
#UpwardDiary #NursesDiary #A7Diary #WeeklyDiary #WiroDiary #BlackDiary #2027Diary #KaraOnline
(9314304122605)
| SKU | 9314304122605 |
| Model # | UPCY5435-27 |
| Barcode # | 9314304122605 |
| Brand | Upward |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.010m |
| Shipping Height | 0.230m |
| Shipping Length | 0.170m |
| Assembled Length | 0.110m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.070m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997