2027 Diary Upward Deluxe A6/7 Week to View Wiro Black, UPCY6442
Upward 2027 Deluxe Diary
The Upward 2027 Deluxe Diary is perfect for those seeking the best in both looks and performance. This luxury diary features a smooth PU cover with silver corners and two copy-safe document pockets, ideal for holding papers, notes and cards.
Features
- Ribbon marker
- Monthly tabs
- Lay flat opening
- Translucent pocket
- Australian and New Zealand Holidays
- Monthly Planners
- International Holidays
- International Dialling
- CPR Chart
- Travel Contacts
- Perpetual World Time
Specifications
- Date: 12 Months (January to December 2027)
- Size: A6/7 (7.4 x 14.8cm)
- Format: Week to View (8am to 6pm, 1-hourly)
- Page Count: 144 pages
- Paper Weight: 80gsm
- Cover Material: PU
#UpwardDiary #DeluxeDiary #A67Diary #WeeklyDiary #WiroDiary #BlackDiary #2027Diary #KaraOnline
(9314304122728)
| SKU | 9314304122728 |
| Model # | UPCY6442-27 |
| Barcode # | 9314304122728 |
| Brand | Upward |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.010m |
| Shipping Height | 0.230m |
| Shipping Length | 0.170m |
| Assembled Length | 0.150m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.070m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997