2027 Diary Debden Elite Executive Day to Page Black, 1100.U99
Debden 2027 Elite Executive Diary
This premium Debden collection of Elite deluxe desk diaries is packed with practical and convenient features. Available in multiple sizes, extensive information section containing full colour Australian and New Zealand capital city maps, all printed on subtle cream paper and elegantly bound in a smooth premium PU cover. No wonder it is a hit amongst busy executives on the go.
Features
- Ribbon marker
- Lay-flat opening
- Pen loop
- Australian and New Zealand capital city maps and holidays
- World map
- Current and forward year planners
- International information
- Personal directory
Specifications
- Date: 12 Months (January to December 2027)
- Size: Executive (16.4 x 24.6cm)
- Format: Day to Page (8am to 8pm, 1-hourly)
- Page Count: 384 pages
- Paper Weight: 70gsm
- Cover Material: PU
#DebdenDiary #ExecutiveDiary #DailyDiary #BlackDiary #2027Diary #KaraOnline
(8887129016929)
| SKU | 8887129016929 |
| Model # | 1100.U99-27 |
| Barcode # | 8887129016929 |
| Brand | Collins Debden |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.030m |
| Shipping Height | 0.370m |
| Shipping Length | 0.280m |
| Assembled Length | 0.250m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.160m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997