2027 Calendar David Messent Trees in Australia Horizontal Wall TRC
2027 Trees in Australia Wall Calendar by David Messent
Appreciate Australia's unique natural landscapes with the 2027 Trees in Australia Wall Calendar by David Messent. Featuring striking tree photography from across the country, this calendar highlights the diversity and beauty of Australian flora. A calming and elegant addition to any home or workspace.
Featuring photographs taken by well known photographer David Messent, this calendar includes:
- A 2-page year planner inside the back cover
- Significant dates (Australian, New Zealand and International)
- Australian school holidays
- Previous and forward month references
Specifications
- Date: 12 months (January to December 2027)
- Dimensions (W x H): 34 x 24cm (34 x 48cm when opened)
#TreesAustralia #NatureCalendar #WallCalendar2027 #EcoLovers #LandscapePhotography #KaraOnline
(9318306210278)
| SKU | 9318306210278 |
| Model # | TRC |
| Barcode # | 9318306210278 |
| Brand | David Messent |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Assembled Length | 0.340m |
| Assembled Height | 0.005m |
| Assembled Width | 0.240m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997