2027 Calendar David Messent Birds of Australia Horizontal Wall BC
2027 Birds of Australia Wall Calendar by David Messent
Enjoy the beauty of native birdlife with the 2027 Birds of Australia Wall Calendar by David Messent. Featuring vibrant and detailed bird photography, this calendar is perfect for birdwatchers and nature enthusiasts. Each month showcases a different species, making it both educational and visually inspiring.
Featuring photographs taken by well known photographer David Messent, this calendar includes:
- A 2-page year planner inside the back cover
- Significant dates (Australian, New Zealand and International)
- Australian school holidays
- Previous and forward month references
Specifications
- Date: 12 months (January to December 2027)
- Dimensions (W x H): 34 x 24cm (34 x 48cm when opened)
#BirdsOfAustralia #BirdCalendar #WildlifePhotography #WallCalendar2027 #BirdLovers #KaraOnline
(9318306190273)
| SKU | 9318306190273 |
| Model # | BC |
| Barcode # | 9318306190273 |
| Brand | David Messent |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Assembled Length | 0.340m |
| Assembled Height | 0.005m |
| Assembled Width | 0.240m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997