2027 Calendar David Messent Australian Wildlife Horizontal Wall WLC
2027 Australian Wildlife Wall Calendar by David Messent
Discover iconic animals with the 2027 Australian Wildlife Wall Calendar by David Messent. Featuring stunning images of native species such as kangaroos, koalas, and more, this calendar is ideal for animal lovers. Perfect for home or office, it combines organisation with a celebration of Australia's unique wildlife.
Featuring photographs taken by well known photographer David Messent, this calendar includes:
- A 2-page year planner inside the back cover
- Significant dates (Australian, New Zealand and International)
- Australian school holidays
- Previous and forward month references
Specifications
- Date: 12 months (January to December 2027)
- Dimensions (W x H): 34 x 24cm (34 x 48cm when opened)
#AustralianWildlife #AnimalCalendar #NatureLovers #WallCalendar2027 #WildlifePhotography #KaraOnline
(9318306180274)
| SKU | 9318306180274 |
| Model # | WLC |
| Barcode # | 9318306180274 |
| Brand | David Messent |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Assembled Length | 0.340m |
| Assembled Height | 0.005m |
| Assembled Width | 0.240m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997