2027 Calendar David Messent Australian Gardens Horizontal Wall GC
2027 Australian Gardens Wall Calendar by David Messent
Enjoy the tranquillity of nature with the 2027 Australian Gardens Wall Calendar by David Messent. Featuring beautifully curated garden landscapes, this calendar is perfect for gardening enthusiasts and lovers of outdoor design. Each month offers inspiration and serenity, making it a perfect decorative and practical addition to your home or office.
Featuring photographs taken by well known photographer David Messent, this calendar includes:
- A 2-page year planner inside the back cover
- Significant dates (Australian, New Zealand and International)
- Australian school holidays
- Previous and forward month references
Specifications
- Date: 12 months (January to December 2027)
- Dimensions (W x H): 34 x 24cm (34 x 48cm when opened)
#AustralianGardens #GardenCalendar #NatureLovers #WallCalendar2027 #GardenPhotography #KaraOnline
(9318306150277)
| SKU | 9318306150277 |
| Model # | GC |
| Barcode # | 9318306150277 |
| Brand | David Messent |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Assembled Length | 0.340m |
| Assembled Height | 0.005m |
| Assembled Width | 0.240m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997