Wrendale Designs Mug & Coaster Set 310mL Donkey, Whitehill WNMC3943-XG
Wrendale Designs Donkey Mug & Coaster Set
Gentle Jack
The perfect gift for a loved one, this adorable Fine Bone China Mug and Coaster Set features a super cute baby Donkey.
Specifications
- Size: 0.31L, 10cmx10cm
- Material: Fine Bone China
- Presentation: Branded giftbox
- Product Care: Dishwasher and microwave safe.
Original watercolours hand-painted by Hannah Dale in Lincolnshire. This product is designed in Royal Worcester's studio in Stoke on Trent, UK and manufactured outside of the UK to Portmeirion Group's high standards.
#Kitchen #Drink #Gift #Eat #Cooking #Home Decor #Bar
(749151608146)
| SKU | 749151608146 |
| Model # | WNMC3943-XG |
| Barcode # | 749151608146 |
| Brand | Royal Worcester |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997