Wrendale Designs Mug 300mL Highland Cow MMMT5629-XS
Wrendale Designs Mug - Highland Cow
This delightful mug captures Wrendale Designs' quintessentially British charm with its ginger-locked Highland cow. Inside the rim, you'll spot a heart-melting calf, complete with tufty fur and a mouthful of grass. Wrendale Designs mugs are made to feel comfortable in the hand and are sized to hold a generous amount of your favourite hot drink. Made from the finest quality bone china, this design is both beautiful and extra durable.
Specifications
- Made from fine bone China
- Capacity: 310mL
- Dimensions: 8.5cm W x 8cm H
- Dishwasher & Microwave Safe
#Kitchen #Drink #Gift #Eat #Cooking #Home Decor #Bar
(749151755048)
| SKU | 749151755048 |
| Model # | MMMT5629-XS |
| Barcode # | 749151755048 |
| Brand | Royal Worcester |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997