WoodWick Reed Diffuser White Tea & Jasmine, Splosh WW42062
WoodWick White Tea & Jasmine Reed Diffuser
Fill your home with luxe scents that last! Organically inspired, the WoodWick Reed Diffusers provide a style-conscious way to diffuse premium WoodWick scents throughout the home.
Features
- Fragrance notes: Pure white tea with a hint of jasmine against notes of red cedar and rose
- Lasts up to 3 months
Specifications
- Size: 9.5 x 5 x 30.5 cm
- Comes with 10 espresso reeds
Care Instructions
- Keep out of reach of children and pets
- Do not place on polished or painted surfaces and clean up any spillages immediately
- For a strong scent, turn reeds daily, for a subtle scent turn reeds less often
Home fragrance. Home decor. Gift idea.
(663595420624)
| SKU | 663595420624 |
| Model # | WW42062 |
| Barcode # | 663595420624 |
| Brand | Woodwick |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997