WilPac Do It Yourself Will Kit For Couples
Two Legal Will Forms
- Access to Fireproof Storage
- Executor's Memorandum Guide
- Comprehensive Information Booklet. Most Wills are not complicated and do not require a Solicitor
- Spouses or de-factos should have separate Wills
- If you don't have a Will or it cannot be located you are deemed to have died intestate. If you die intestate the Government decides what happens with your estate
- A Will is the only way to decide who looks after your children if both parents die.
#School #Office #Stationery
(9780957793019)
| SKU | 9780957793019 |
| Model # | COUPLES WILLKIT |
| Barcode # | 9780957793019 |
| Brand | WilPac |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.235m |
| Shipping Length | 0.290m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997