Willow Tree Musical Figurine 19cm Remembrance Till The End Of Time, Whitehill 27165
Willow Tree Remembrance Musical Figurine
Musicals are sculpture in motion! A comforting gift to remember those we love. Music and movement transform this full-scale, beloved figure. The hand-painted base elevates the figure while it turns to the ageless and enduring tune, Till the end of time. A comforting way to offer warm remembrances and express sympathy.
Details
- Material: Resin with metal wings, hand painted
- Dimensions: 19cm H x 9cm W x 9cm D
- Muscial Tune: Till The End Of Time
- Sentiment: Memories, hold each one safely in your heart
- Presentation: Branded giftbox includes enclosure card for gift giving.
- Product Care: Dust with soft cloth or soft brush. Avoid water or cleaning solvents.
Not a toy or children's product. Intended for adults only.
(638713219312)
| SKU | 638713219312 |
| Barcode # | 638713219312 |
| Brand | Willow Tree |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Assembled Length | 0.090m |
| Assembled Height | 0.175m |
| Assembled Width | 0.090m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997