Usborne Books Flamingo Embroidery Kit by Lara Bryan
$6.95
RRP $19.99
SAVE 65%
Only 2 left
Flamingo Embroidery Kit by Lara Bryan
Everything you need to embroider, frame and hang a beautiful flamingo, including a piece of cotton fabric printed with a flamingo design, a needle, embroidery hoop and green, blue and pink thread. There's also a 16-page book with simple, step-by-step instructions showing you exactly what to do, and links to video clips of embroidery skills.
#Kids #Children #Learning #Paper #Story #Book #Library
(9781474959643)
| SKU | 9781474959643 |
| Model # | 9781474959643 |
| Barcode # | 9781474959643 |
| Brand | Usborne |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.235m |
| Shipping Length | 0.290m |
| Assembled Length | 0.240m |
| Assembled Height | 0.019m |
| Assembled Width | 0.200m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997