Thermos Guardian Vacuum Insulated Travel Mug 530mL Lake Blue
Thermos Guardian 530mL Vacuum Insulated Travel Mug
This Thermos Guardian Travel Mug will keep your beverages hot for up to 5 hours or cold for up to 14 hours.
Features
- Durable Stainless Interior & Exterior with Powder Coating Finish
- Slide Lock is simple & easy to use (slide to open & slide to close)
- Exterior stays cool to the touch with Hot beverages and Sweat-Proof with Cold
- Leak Resistant plunger lid system easily disassembles for thorough cleaning
Specifications
- Handwash only
- Capacity: 530ml
- Temperature Retention: 5 Hours Hot, 14 Hours Cold
- Dimensions: 12.7 x 8.4 x 20.3cm
#Kitchen #Drink #Gift #Eat #Cooking #Home Decor #Bar
(9311701130905)
| SKU | 9311701130905 |
| Model # | TS1309LB4AUS |
| Barcode # | 9311701130905 |
| Brand | Thermos |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Assembled Length | 0.127m |
| Assembled Height | 0.189m |
| Assembled Width | 0.083m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997