The Wizard of Oz by Jim Shore Figurine 23cm Light Up Wizard of Oz Scene, Whitehill 6015043
$143.99
RRP $379.99
SAVE 62%
Only 3 left
The Wizard of Oz by Jim Shore Light Up Wizard of Oz Scene Figurine
The Land of Oz
In 1939, The Wizard of Oz introduced a spellbinding tale of mystery and music. It still inspires, 85 years later. This Jim Shore crafted design depicts the main characters of the film on a yellow brick road stage against a light-up Emerald city.
Specifications
- Material: Resin, LED
- Dimensions: 23cm H x 13.5cm W x 16.5cm L
- Requires 3 x AAA batteries (NOT included)
- Presented in branded gift box
#Collectors #Gift Idea #Home Decor
(028399399567)
| SKU | 028399399567 |
| Model # | 6015043 |
| Barcode # | 028399399567 |
| Brand | Enesco |
| Assembled Length | 0.165m |
| Assembled Height | 0.230m |
| Assembled Width | 0.135m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997