Staedtler triplus Rollerball Pen Assorted Box of 4
Staedtler triplus Roller Pen
A box of 4 Staedtler Triplus Roller pens in assorted colours.
Features
- Ergonomic triangular shape for relaxed and easy writing
- Pressure-stable, long life metal tip
- Pleasantly smooth writing
- Suitable for carbon copies
- DRY SAFE, can be left uncapped for days without drying up
- Water-based ink
- PP barrel guarantees long service life
- Airplane-safe, automatic pressure equalization prevents pen from leaking on board aircraft
- Line width approx. 0.4 mm
#Staedtler #School #Office #Pen
(4007817403280)
| SKU | 4007817403280 |
| Model # | 403 SB4 |
| Barcode # | 4007817403280 |
| Brand | Staedtler |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.230m |
| Shipping Length | 0.170m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997