Staedtler triplus Fineliner
A box of 60 Staedtler triplus fineliner pens in assorted colours.
Features
- Fineliner with superfine, metal-clad tip.
- Ergonomic triangular shape for relaxed and easy writing
- DRY SAFE, can be left uncapped for days without drying up, except neon colours
- Water-based ink
- Washes easily out of most textiles
- PP barrel guarantees long service life
- Line width approx. 0.3mm.
#Staedtler #School #Office #Pen
(4007817051788)
| SKU | 4007817051788 |
| Model # | 334 C60 |
| Barcode # | 4007817051788 |
| Brand | Staedtler |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.010m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.010m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997