Staedtler Stationery Pack Complete Student Pack 32-Piece
Staedtler Complete Student Pack
This Staedtler Complete Student Pack is perfect for students heading Back to School. Contains 32 essential pieces for Year 3 to Year 12 students, and teachers too.
Contains
- 6 x tradition graphite pencils
- 2 x large rasoplast erasers
- 1 x double hole tub sharpener
- 1 x Noris Club coloured pencils (pack of 12)
- 3 x Lumocolor whiteboard markers (black)
- 1 x Mini Lumocolor whiteboard eraser
- 2 x stick ballpoint pens (blue)
- 2 x stick ballpoint pens (black)
- 2 x stick ballpoint pens (red)
- 3 x triplus fineliner pens (black)
- 3 x Textsurfer highlighters (yellow)
- 2 x 35g glue sticks
- 1 x Noris 17cm scissors
- 1 x 30cm plastic ruler
- 1 x Maths set in metal storage tin
- 1 x A4 pencil case.
#Staedtler #School #Office #Pen
(9310277355378)
| SKU | 9310277355378 |
| Model # | 61 SET B 02 |
| Barcode # | 9310277355378 |
| Brand | Staedtler |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.230m |
| Shipping Length | 0.170m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997