Staedtler Noris Club Crayons Wax Twister Assorted Colours Box of 12
Staedtler Noris Club Wax Twister Crayons
Staedtler Noris Club Wax Twister Crayons have a twist action design that extends and retracts the crayon so there's no sharpening or peeling covers required. The colours are bright and vibrant to help your artwork stand out.
Features
- Twistable crayons: twist and colour, no sharpening required
- Clear lines
- Especially break-resistant
- Brilliant colours
- Richly coloured wax lead
- Wax lead contains food colouring
- Diameter approx: 6mm.
#Staedtler #School #Office #Pen
(4007817221006)
| SKU | 4007817221006 |
| Model # | 221 NWP12 |
| Barcode # | 4007817221006 |
| Brand | Staedtler |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.230m |
| Shipping Length | 0.170m |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.200m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.100m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997