Staedtler Ballpoint Pen 430 Medium Blue
Staedtler Ballpoint Pen 430 Medium Blue delivers a smooth ink flow for easy, comfortable writing. You can use them at home, school or work for your everyday writing needs, plus they have airplane safe pressure equalisation.
Features
- Reliable high-performance ballpoint pen
- Smooth flow low viscosity ink for improved writing experience
- Airplane safe (automatic pressure equalisation prevents pen from leaking on board aircraft)
- Cap with clip
- Metal tip
- Ventilated cap reduces risk of choking if accidentally swallowed.
- Tip width 1.0mm (M).
#Staedtler #School #Office #Pen
(4007817038154)
| SKU | 4007817038154 |
| Model # | 430MA-3 |
| Barcode # | 4007817038154 |
| Brand | Staedtler |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.230m |
| Shipping Length | 0.170m |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997