STABILO POINTMAX FINELINER FIBRE TIP PEN
STABILO pointMax ensures efficiency and visibility with its robust M size (0.8mm) thick nylon tip.
Features
- Robust nylon nib type, built to withstand demanding tasks
- Excellent writing grip for comfort
- 24 hour cap off time
- Handy clip
Specifications
- Barrel: Plastic
- Line Width: 0.8mm
- Nib Type: Fibre
- Colour: 15 Assorted
#School #Office #Stationery
(4006381503686)
| SKU | 4006381503686 |
| Model # | 50704 |
| Barcode # | 4006381503686 |
| Brand | Stabilo |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.010m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997