Picnic Wine Cooler by Splosh
Splosh Picnic collection is back with new and improved designs! This vibrant assortment is perfect for outdoor dining and leisure, offering a delightful blend of style, functionality, and convenience to enhance every picnic experience. Featuring two charming prints, a spring floral and a lively retro floral, this range includes all the essentials for an ideal picnic, including wine glass coasters, large cooler bags, lunch bags, picnic rugs, and more!
Features
- Fits 2 wine bottles
- Sturdy, durable and functional
- Insulated to keep your drinks cool
- Made from quality, easy-to-clean and waterproof materials!
Specifications
- Size (L x H): 23 x 37cm
- Material: Neoprene
#Splosh #travel #gift #accessories
(9332519148975)
| SKU | 9332519148975 |
| Model # | PIC110A |
| Barcode # | 9332519148975 |
| Brand | SPLOSH |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.290m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Assembled Length | 0.230m |
| Assembled Height | 0.329m |
| Assembled Width | 0.080m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997