Splosh Picnic Foldable Table 40 x 24cm Spring Floral PIC109B
Picnic Foldable Table by Splosh
Splosh Picnic collection is back with new and improved designs! This vibrant assortment is perfect for outdoor dining and leisure, offering a delightful blend of style, functionality, and convenience to enhance every picnic experience. Featuring two charming prints, a spring floral and a lively retro floral, this range includes all the essentials for an ideal picnic, including wine glass coasters, large cooler bags, lunch bags, picnic rugs, and more!
Features
- Designed to double as a table, grazing board and glass holder for picnics
- Made from quality bamboo with printed design on top
- Foldable legs with magnetic clasps to hold legs in place
- Wine glass slots to hold your drinks
- Sturdy, durable and functional
- Folds flat for compact transport and storage
Specifications
- Size (L x W x H): 40 x 40 x 24cm
- Material: Bamboo
#Splosh #travel #gift #accessories
(9332519148968)
| SKU | 9332519148968 |
| Model # | PIC109B |
| Barcode # | 9332519148968 |
| Brand | SPLOSH |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Assembled Length | 0.400m |
| Assembled Height | 0.209m |
| Assembled Width | 0.400m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997