Splosh Frank Barker Dog Harness L - Leopard - Pet Supplies, FBKHL04
Frank Barker Leopard Dog Harness by Splosh
Featuring a variety of sizes across leads, collars, harnesses and poop bags in a number of striking designs, Frank Barker boasts a must-have range of stylish and statement accessories for furry friends. Made from sturdy, high-quality materials designed to withstand the wear-and-tear of daily dog activities. With a shape that is designed to provide chest support in fabrics that won't irritate the legs or belly, harnesses are a must-have for puppies and larger breed dogs in reducing unnecessary pressure on their necks and backs.
Features
- Adjustable neck and chest sizing!
- Breathable, quick-drying material!
- Hand washable!
Size
- Neck: Large 38-58cm
- Chest: Large 52-82cm
Measuring Guide
- The neck strap slots over your dog's head whilst the chest strap is adjustable. Ensure that you have 2 fingers under the tape when measuring so your dog is comfortable!
#Gift #Home #Chic #Living #Kitchen #Indoor #Light #Decor
(9332519126126)
| SKU | 9332519126126 |
| Model # | FBKHL04 |
| Barcode # | 9332519126126 |
| Brand | SPLOSH |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.030m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Assembled Length | 0.820m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.380m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997