Splosh Frank Barker Dog Collar XS 19-28cm - Leopard - Pet Supplies, FBKCL01
Frank Barker Leopard Dog Collar by Splosh
Featuring a variety of sizes across leads, collars, harnesses and poop bags in a number of striking designs, Frank Barker boasts a must-have range of stylish and statement accessories for furry friends. Made from sturdy, high-quality materials designed to withstand the wear-and-tear of daily dog activities. With a clip-in-clasp closure, an adjustable slider to fit dogs of all sizes and cushioned neoprene lining for comfort, Frank Barker Collars are designed to be lightweight and functional.
Features
- Adjustable sizing!
- Sturdy, quick-release clasp!
- Stylish and comfortable pet collar
Specifications
- Size: Extra Small 19-28cm
- Made from premium-strength polyester
Measuring Guide
- We recommend measuring around your pups neck with a tape measure. Ensure that you have 2 fingers under the tape when measuring so your dog is comfortable!
#Gift #Home #Chic #Living #Kitchen #Indoor #Light #Decor
(9332519125853)
| SKU | 9332519125853 |
| Model # | FBKCL01 |
| Barcode # | 9332519125853 |
| Brand | SPLOSH |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.030m |
| Shipping Height | 0.040m |
| Shipping Length | 0.240m |
| Assembled Length | 0.280m |
| Assembled Height | 0.006m |
| Assembled Width | 0.020m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997