Sip by Splosh Insulated Coffee Cup 380mL Abstract SIP101
Sip by Splosh Insulated Coffee Cup
Meet Sip By Splosh Insulated, where style meets functionality in every sip. Crafted from double-walled durable stainless steel, these new arrivals are built to last, keeping beverages at the perfect temperature while on the go.
Features
- Double-walled durable stainless steel!
- Made to last!
- Maintains your beverage temperature for hours!
- Fits standard cup holders in cars!
- Shop the matching Water Bottle in the same design
Specifications
- Capacity: 380mL
- Size approx.: 9 x 9 x 14.5cm
- Material: Staineless steel
#Kitchen #Drink #Gift #Eat #Cooking #Home Decor #Bar
(9332519144182)
| SKU | 9332519144182 |
| Model # | SIP101 |
| Barcode # | 9332519144182 |
| Brand | SPLOSH |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.125m |
| Shipping Height | 0.125m |
| Shipping Length | 0.205m |
| Unit Of Measure | ea |
| Assembled Length | 0.140m |
| Assembled Height | 0.079m |
| Assembled Width | 0.090m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997