Sesame Street Cloth Book Sensory Toy 12cm, Jasnor SS48009
Sesame Street Sensory Toy Cloth Book
The perfect accessory to keep baby entertained on-the-go, this Sesame Street Soft Book features a new activity for each page, including crinkle and squeak sounds for auditory development, plus bright colours and patterns for visual stimulation. Baby will enjoy tactile exploration with multiple textures, a peek-a-boo flap and plenty of accessories for grabbing and gripping. The handy sturdy clasp is perfect for attaching the book to a cot or a pram. Machine washable.
Features
- Crinkle & squeak sounds to perk up little ears
- Multiple textures & teether
- Bright colours & patterns for visual stimuation
- Peek-a-boo flaps & accessories for grabbing & gripping Machine washable
Specifications
- Materials: Polyester
- Age Suitability: From Birth
- Height: 12cm
#Toy #Collect #Play
(081787480094)
| SKU | 081787480094 |
| Model # | SS48009 |
| Barcode # | 081787480094 |
| Brand | Sesame Street |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.120m |
| Shipping Length | 0.120m |
| Assembled Length | 0.120m |
| Assembled Height | 0.120m |
| Assembled Width | 0.020m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997