Secrets from Hidden Treasures Collectible Trinket Box with Necklace Alice in Wonderland - Alice, Artisanau HT1079
Secrets from Hidden Treasures Collectible Trinket Box with Necklace
Discover the perfect blend of elegance and sentiment with our Collectible Trinket Box, featuring a delicate necklace inside. Crafted with intricate detail, this trinket box doubles as both a functional keepsake and a beautiful display piece. The included necklace adds a personal touch, making it a thoughtful gift or a luxurious treat for yourself. Whether used to store cherished items or simply admired for its beauty, this collectible box is a timeless treasure that will be cherished for years to come.
Hand cast in pewter with gold plate, this collectible is individually hand enamelled with an array of rich colours producing a lustrous finish, and jewelled with crystals. With carefully concealed openings, each trinket box contain a matching pendant necklace.
Specifications
- Presented in a printed gift box, for great gift-giving
- Designed and created in the UK
- Materials: Pewter
- Height: approx. 9cm
(5060578091966)
| SKU | 5060578091966 |
| Model # | HT1079 |
| Barcode # | 5060578091966 |
| Brand | Secrets from Hidden Treasures |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.230m |
| Shipping Length | 0.170m |
| Shipping Cubic | 0.000001000m3 |
| Assembled Length | 0.090m |
| Assembled Height | 0.034m |
| Assembled Width | 0.060m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997