Scents Of Nature Soy Candle 240g - Fir Tree & Musk, Tilley FG1404
Scents Of Nature Soy Candle - Fir Tree & Musk by Tilley
Illuminate your space with the enchanting aroma of our Fir Tree and Musk Candle, elegantly housed in a frosted glass vessel. Perfect for cozy evenings or moments of relaxation, this captivating blend combines the fresh scent of fir tree with the warm, earthy notes of musk, creating a tranquil ambiance that evokes the serenity of a forest retreat.
Made with premium vegetable based soy wax, carefully selected fragrances and a led free, cotton wick.
Specifications
- Made in Australia
- Size: 8cm x 8cm x 11cm
- Capacity: 240g
#Fragrance #Gift #HomeDecor
(9317267218316)
| SKU | 9317267218316 |
| Model # | FG1404 |
| Barcode # | 9317267218316 |
| Brand | Tilley |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.130m |
| Shipping Height | 0.210m |
| Shipping Length | 0.135m |
| Assembled Length | 0.080m |
| Assembled Height | 0.099m |
| Assembled Width | 0.080m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997