Savannah Japanese Blade Y-Peeler Stainless Steel Black, isAlbi SAV-0501
$18.99
SOLD OUT
Savannah Japanese Blade Y-Peeler Stainless Steel
This versatile, general-purpose peeler has been designed with super-sharp blades and an ergonomic non-slip handle, resulting in a super-fast speed peeler that makes your food prep a breeze!
Specifications
- Dimensions: 12.5 x 6 x 1.5cm
- Made from Japanese steel/stainless steel/silicone
Features
- Super sharp blades for quicker peeling
- Perfect for fruits and vegetables
- Dishwasher safe.
#Kitchen #Drink #Gift #Eat #Cooking #Home Decor #Bar
(0793573675651)
| SKU | 0793573675651 |
| Model # | SAV-0501 |
| Barcode # | 0793573675651 |
| Brand | Savannah |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.010m |
| Shipping Height | 0.235m |
| Shipping Length | 0.290m |
| Assembled Length | 0.125m |
| Assembled Height | 0.015m |
| Assembled Width | 0.060m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997